Lubię wypić

Czym jest alkohol, jak działa, jakie są skutki nadużywania

Depresja skutkiem i przyczyną picia

| 0 comments

Wielu z nas żyje w dużym stresie. Nie zawsze mamy czas, aby dobrze zjeść i porządnie się wyspać. Długie lata zaniedbywania się pod tym kątem sprawiają, że coraz częściej popadamy w gorszy nastrój. Zdarza się, że przez cały dzień ani razu się nie uśmiechniemy, albo nie pomyślimy o niczym miłym. Jeśli złe samopoczucie trwa u nas od kilku miesięcy, warto sprawdzić, czy to nie aby depresja.

Choroba ta od kilkunastu lat staje się coraz bardziej groźna. Trudno ją rozpoznać i jeszcze trudniej wyleczyć. Warto nadmienić, że depresja może być ukryta. Ludzie mogą żyć z nią kilkadziesiąt lat, nie mając nawet pojęcia, że padli jej ofiarą. Niestety choroba ta niesie za sobą katastrofalne skutki. Niekiedy depresja doprowadzić może nawet do śmierci. Dlatego tym bardziej warto obserwować swój stan ducha i mieć się na baczności. Jeśli mamy silne podejrzenia, że dopadła nas depresja, nie ma na co czekać – należy jak najszybciej zgłosić się po poradę do specjalisty. Niekiedy nie wystarczy tylko jedno spotkanie z lekarzem, żeby rozwiązać cały problem. Często są to lata ciężkiej i nierównej walki. Niekiedy zdarza się również, że depresja nawraca. To dlatego choroba ta często zaliczana jest w pewnym sensie do nieuleczalnych.

Warto jednak sprawdzić, czy mamy jakieś objawy tego schorzenia. Przede wszystkim, musimy zaobserwować, czy od jakiegoś czasu nie mamy czarnych myśli. Jeśli ciągle czujemy się przemęczeni, sfrustrowani lub rozgoryczeni, może okazać się, że depresja zaczyna wkraczać w nasze życie. Warto już na tym etapie spróbować jej zaradzić. Lekarz przepisać może nam odpowiednie leki, dzięki którym poprawi się nasz nastrój. Kiedy depresja jest już bardzo zaawansowana, objawy z pewnością zauważą nasi bliscy. Jeśli jesteśmy płaczliwi, apatyczni bądź rozdrażnieni być może cierpimy na tę chorobę. Często objawia się ona też w jeden z najbardziej drastycznych sposobów. Przestajemy wówczas widzieć sens w życiu i podważamy sens dalszej egzystencji. Jeśli nie chce nam się nic robić, nie mamy rano sił wstać z łóżka i działać – z pewnością to nic innego, jak depresja.

Warto również obserwować, czy w naszym otoczeniu nie ma osoby, która woła o pomoc. To oczywiście bardzo ciężkie do zweryfikowania, bo niekiedy nawet radosne osoby, skrywają na dnie swojego serca chorobę, jaką jest depresja. Wtedy ciężko wyczuć, czy są one szczęśliwe tylko na pokaz, czy rzeczywiście czują się spełnione. Jeśli jesteśmy kobietami w ciąży, warto poczytać trochę o tym, czym jest depresja poporodowa. To odmiana choroby, która spowodować może, że odczuwać będziemy niechęć do własnego dziecka. Oczywiście, należy nastawić się pozytywnie i nie myśleć o możliwości wystąpienia takiej choroby, jednak lepiej zawczasu mieć świadomość, że takie coś istnieje. Nieleczona depresja poporodowa niesie za sobą daleko idące negatywne konsekwencje, zarówno dla samej matki jak i dziecka, a nawet małżeństwa. Tym bardziej warto mieć zawsze otwarte oczy na to co dzieje się wokół nas i pamiętać, że depresja to ciężka choroba, z która należy podjąć walkę jak najszybciej.

Po czym poznać, że to depresja?

http://medox.org.pl/depresja/leczenie odwiedź i dowiedz się jak diagnozować i leczyć depresję.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.