Lubię wypić

Czym jest alkohol, jak działa, jakie są skutki nadużywania

Moda na superfood

| 0 comments

W ostatnim czasie ogromnym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju zielone koktajle i żywność zwana superfood. Moda na takie produkty dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie takiego rodzaju bomby witaminowe już od kilku lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zwłaszcza wśród sław show businessu. Trawa pszeniczna nie jest jednak nowym wynalazkiem. Jej mocą poznano już wiele tysięcy lat temu. Trawa pszeniczna była ceniona już w czasach starożytnych, głównie w Egipcie (gdzie uznano ją za święty napój), oraz w Mezopotamii.

 

Trawa pszeniczna receptą na zdrowie

Wśród produktów typu superfood na szczególną uwagę zasługuje trawa pszeniczna. Trawa pszeniczna to młode, około dwutygodniowe pędy roślinne. Zebrane w określonym czasie (właśnie wtedy zawierają największą ilość składników odżywczych) są prawdziwą bombą witamin i składników odżywczych. Trawa pszeniczna jest doskonałym źródłem chlorofilu, który nazywany jest roślinną krwią, zapewne ze względu na to, że jest on bardzo podobny do hemoglobiny, która jest podstawowym budulcem ludzkiej krwi. Trawa pszeniczna dostarcza organizmowi także ogromną ilość antyoksydantów, które są bardzo ważne w walce z wolnymi rodnikami, pomagając zachować witalność, zdrowie i młody wygląd. Trawa pszeniczna może stać się doskonałym uzupełnieniem diety dla tych, którzy dbają o linię oraz dla osób na rozmaitych dietach odchudzających.

 

Dzięki zawartości błonnika trawa pszeniczna doskonale wpływa na przemianę materii. Jest także bardzo przydatna w regeneracji śluzówki układu pokarmowego – ma zbawienny wpływ na żołądek oraz jelita. Dzięki naprawdę znacznej zawartości ważnych składników odżywczych trawa pszeniczna wpływa właściwie korzystnie na działanie całego ludzkiego organizmu. Trawa pszeniczna zawiera bardzo duże ilości witaminy A, E i C co powoduje niezwykle korzystne działanie dla naszej skóry (nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe, kojące), a także wsparcie dla naszej odporności. Regularne spożywanie trawy pszenicznej z pewnością przyczyni się do zapobiegania wielu groźnym chorobom takim jak nowotwory czy cukrzyca.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.