Lubię wypić

Czym jest alkohol, jak działa, jakie są skutki nadużywania

Skutki ciągu alkoholowego

| 0 comments

Alkohol to bardzo niebezpieczna substancja odurzająca. Bardzo łatwo wpaść w jego szpony, żyjemy w czasach, kiedy alkohol bardzo często towarzysz w codziennych czynnościach. Podczas kolacji pijemy wino, podczas grill i w upalne dni pijemy piwo, na imprezach pijemy drinki czy nawet czystą wódkę. Bardzo łatwo w takim wypadku wpaść w alkoholizm, jeśli nie zachowa się umiaru i nie będzie się umiało kontrolować ilości spożywanego alkoholu. Czasem sięgamy po alkohol po to tylko, żeby poprawiać sobie humor, by odstresować się po ciężkim dniu w pracy. Jest to całkiem z jednej strony naturalne, z drugiej strony grozi alkoholizmem.

Ciągi alkoholowe jako objaw alkoholizmu

Jednym z bardzo znanym objawów alkoholizmu są tak zwane ciągi alkoholowe. Osoba będąca alkoholikiem przez jakiś skutki-ciaglego-piciaczas może nawet powstrzymać się od picia alkoholu, prowadzi normalne życie i wydaje się, że wszystko wraca do normy. Potem sytuacja stresowa czy jeden nieprzemyślany czyn mogą sprowadzić ciąg alkoholowy. W ciąg można wpaść nawet po wypiciu jednego piwa. Ciąg alkoholowy polega na codziennym spożywaniu dużych ilości alkoholu. Osoba, która jest w ciągu przestaje kontrolować wszystko to co robi, po prostu pije, takie osoby nie trzeźwieją prawie wcale. Zaraz sięgają po kolejną dawkę alkoholu.

Negatywne skutki ciągu alkoholowego

Osoba, która wpada w ciąg alkoholowy jest w bardzo dużym niebezpieczeństwie. Taki ciąg alkoholowy wyczynia bardzo duże spustoszenie w organizmie. Osoba, która pije i tylko pije, często zapomina o jedzeniu, zapomina o dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Cierpi żołądek, cierpi wątroba, cierpi cały układ pokarmowy. Poza układem pokarmowym bardzo narażony jest układ krwionośny. Ciągi mogą powodować skoki ciśnienia czy bardzo poważne problemy z sercem. Bardzo często zdarzało się, że ciąg alkoholowy doprowadzał do śmierci pacjenta. Poza skutkami zdrowotnymi bardzo często pojawiają się negatywne skutki społeczne. Może to być utrata rodziny, kłótnie, awantury, zepsucie opinii, czyny szkodliwe społecznie, rozboje czy utrata pracy.

Sprawdzony ośrodek detoksu alkoholowego znajdziesz na http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/detoks-alkoholowy/

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.